O mne

Z rozprávania svojich rodičov som bola také “dobré” kľudné dieťa, kam ma dali, tam som bola a tam ma našli. 🙂

DSC_0127_jfr (copy)Avšak prišlo obdobie keď sa to zmenilo a moje prežívanie sa dalo charakterizovať ako:

z extrému do extrému / všetko, alebo nič / čierne, alebo biele / áno, alebo nie

Toto sú heslá, ktoré ma dlhodobo sprevádzali mojim životom. Tieto výkyvy boli také obrovské, tak veľmi vyhrotené, že som ja aj moji najbližší, mávali dojem, že v mojom tele prebývajú dve úplne protikladné bytosti. Jedna “dobrá” a druhá tá “zlá”.

Samozrejme tú “dobrú”, ktorá sa prejavovala ako milá, chápavá, súcitná bola mnou aj všetkými obľúbená a milovaná. Dokázala vnímať veci medzi nebom a zemou, a nasávať do seba tajomstvo života, ktoré sa jej odhaľovalo.

Tá “zlá” predstavovala pre mňa úplne najhoršiu možnú kombináciu všetkého negatívneho ako: lakomosť, zlosť, agresivita, sebeckosť, tvrdohlavosť, hystéria, odsudzovanie celé pekne prepojené vzdorovitosťou. Odmietala som prijať túto svoju časť, to ako sa správa. Túžila som po tom, aby to zmizlo. Nenávidela som sa za to, že to vo mne existuje. Podľa mňa to nemalo právo existovať a predsa sa to pravidelne hlásilo o slovo.

Až raz, v období hlbokého smútku a depresií mi jedna dobrá duša povedala: “Maj sa trochu rada”.

Tie slová ma úplne prekvapili. Nechápala som, čo tým myslí, a čo to vlastne znamená. Nebol problém milovať tú časť svojej osobnosti, ktorá sa mi páčila, ale ako milovať tú druhú časť, ktorá ničila mňa aj moje vzťahy a s ktorou som sa v tomto období stotožňovala ?

Keď sa na to spätne pozerám, vďaka tejto vete som sa vydala hľadať cestu ako milovať samu seba.

Prvým krokom boli experimenty so zmenou stravy (makrobiotika, strava podľa krvných skupín, delená strava), až som si z toho vytvorila taký vlastný štýl, ktorý mi vyhovuje. Ďalej sa  k tomu pridalo cvičenie Tai Chi, ktoré mi pomolo sústrediť sa na „tu a teraz“, zlepšiť koordináciu pohybov a vyčistiť si hlavu od myšlienok (aspoň na tú hodinku kým som cvičila). A to bol pre mňa úžasný zážitok. Ďalšou zastávkou bolo absolvovanie terapie a kurzov metódy RUŠ, kde som pochopila jednu vec „keď mi niečo vadí, je to môj problém“. Tento prístup a praktizovanie tejto logickej metódy ma priviedli do krásneho obdobia, kde som bola so sebou spokojná a šťastná, ako nikdy predtým. Moje analytické myslenie ma však stále držalo v hlave a zamotávalo sa do ďalších a ďalších myšlienok. Prišlo zúfalstvo, že to nikdy neskončí. Vedela som, že potrebujem niečo, čo ide viac do hľbky, do srdca, kde hlava nemá šancu zasiahnúť.

Začala som zasa cez telo, používaním esenciálnych olejov doTERRA. Sú krásne voňavé a prírodné. Dajú sa nimi nahradiť lieky, parfémy a krásne vedia harmonizovať náladu a emócie. Muškát bol asi jediný, ktorý mi nevoňal, ale veľmi pomohol pri liečení zlomeného srdca zo zranení z detstva od mamy. Aroma Touch masáž ma zasa zharmonizovala telesne aj duševne.

Medzičasom som sa stretla s transformačnou energiou Deeksha. Počas očnej deekshe som zažila hlboký pokoj, mier a lásku. Obdobie po nej však začali pôsobiť „programy“, ktoré sú zakorenené hlboko v podvedomí. Keďže som analytický typ, mala som potrebu porozumieť svojim pocitom. Tak som sa rozhodla pozrieť sa na svoj život z pohľadu  Etikoterapie a Rodinných konštelácií. Etikoterapia mi objasnila význam zdravie poškodzujúcich a zdravie podporujúcich emócií. Pomohla mi zorientovať sa v tom, ako moje správanie ovplyvňuje to, čo cítim. Rodinné konštelácie mi zasa pomohli uvidieť dynamiku fungovania rodiny a ako to pôsobí na moje pocity a prežívanie. Tu som si uvedomila, aký veľký vplyv majú rodičia a predkovia na životy svojich potomkov. Tak som sa prihlasila a absolvovala Školu osobnej Transformácie Prima (ŠOT), ktorej súčasťou sú aj konštelácie. Vrámci ŠOT som sa dostala aj k zasväteniu do  Energie Božského zdravia.

Čoraz viac cítim lásku a prežívam chvíle harmónie, nie je to však trvalé. Stále riešim svoje každodenné problémy ako mnohí z Vás.

Kráčam a vnímam ako sa moje telo cíti. Mojimi pomocníkmi na ceste k harmónii sú strava, pohyb, prechádzky v prírode, oleje doTERRA, Etikoterapia, Deeksha a Energia božského zdravia.

Čím som si prešla a kto boli moji učitelia ?
Varenie – základy makrobiotiky, Peter Planieta
Klasická masáž, Masérska škola ZAMAS
Tai Chi, Združenie Taoistického Tai Chi
AromaTouch masáž, doTERRA
Etikoterapie, ADVAITA – Vladimír Červenák
Onennes Awaikening proces (Deeksha dávajúca), Zuzana Ďurcová, trénerka Oneness University
Škola osobnej transformácie (ŠOT) prima, Jan Rychlík
Om-Healing, Tatiana Boriová

Čo Vám môžem Vám poskytnúť?
masáž (klasickú, Aroma Touch) – zbaví Vás únavy, napätia a zmierni bolesti svalov. Budete sa cítiť uvoľnený, krásne voňavý.
olejčeky doTerra – Vás dostanú do rovnováhy, uľavia bolesti a posilnia imunitu
Deekshu – ktorá, prebudí Váš potenciál, posilní Váš rast vo vedomí tým, že napomáha neurobiologickým zmenám.
Energiu Božského zdravia – zažijete pokoj a kľud prenikjúci do celého tela, ktorý navráti telu aj duši prirodzené zdravie.