Muškát (Geranium)

Olej otvorenia sa Láske a Dôvere

Muškát je  bežnou prísadou v mnohých produktoch starostlivosti o pokožku a poskytuje výnimočné účinky na upokojovanie pokožky. Je tiež užitočný na podporu kĺbov a na zmierňovanie menších bolestí. Kvôli svojim upokojujúcim vlastnostiam sa muškát stal obľúbenou voľbou pre mnohých používateľov esenciálnych olejov.

Tipy od dōTERRA:

  • použite Aromaterapeuticky –  naparovanie tváre pre pomoc svojej pokožke.
  • pridajte kvapku do svojho hydratačného krému, pre podporu rovnováhy produkcie mazu na vašej pokožke.
  • muškát je skvelý na suchú aj mastnú pokožku. Kvapnite niekoľko kvapiek do fľaše so svojím  šampónom alebo kondicionérom, alebo si vyrobte svoj vlastný Hĺbkový kondicionér
  • rozptýľte/difúzujte aromaticky na upokojenie príležitostného stresu, úzkosti alebo napätia.

Dobre sa zmiešava s Bergamotom, Šalviou (Clary Sage), Grapefruitom, Levandulou, Limetkou, Rozmarínom, a Divokým pomarančom.

V emocionálnej rovine muškát obnovuje dôveru vo vnútorné dobro ľudí okolo nás a v svet. Napomáha dôvere, obzvlášť, keď človek vzhľadom na zložité životné situácie stratil dôveru v druhých. Pomáha tiež obnovovať silné puto k rodičom. Tam, kde došlo k strate dôvery vo vzťahoch, muškát povzbudzuje emocionálnu čestnosť, lásku a odpustenie. Podporuje schopnosť prijímať ľudskú lásku a napojenie.

Muškát lieči zlomené srdce. Povzbudzuje emocionálnu čestnosť tým, že podporuje vyplavovanie potláčaného smútku, alebo bolesti. Muškát mierni hnev a pomáha liečiť citové zranenia. Pomáha srdcu, aby sa znovu otvorilo, aby láska mohla voľne prúdiť. Muškát môžeme právom nazývať „liečiteľ  emócií.

Muškát je jemný olej, dokonalý pre bábätká a deti. Vyživuje vnútorné dieťa a podporuje v prevzatí rodičovskej zodpovednosti za tento aspekt svojho ja. Muškát môže podporiť človeka, ktorý má ťažkosti dostať sa k svojim emóciám, keďže ho odvádza od logického myslenia do tepla a opatery srdca.  Vo svojom základe muškát lieči srdce, vnáša bezpodmienečnú lásku a navodzuje dôveru.