Cestovná lekárnička z esenciálnych olejov

Cestovná atmosféra prináša rôzne druhy baktérií a iných vecí, ktoré môžu spôsobiť, že sa necítite práve najlepšie. Byť chorý nikdy nie je zábavné, ale na dovolenke sa zdá, že to je 10-krát horšie.

Esenciálne oleje sú skvelé veci, ktoré by ste mali mať so sebou. Môžete sa tým vyhnúť potrebe hľadať neznáme lieky v neznámych lekárňach. Ušetríte čas a peniaze a budete  cítiť dôveru vo svoje schopnosti rýchlo sa uzdraviť a popkračovať v dovolenkovaní.

Vytvorte si cestovný balíček s olejmi a noste ho so sebou. Ak cestujete lietadlom, môžete ich buť nechať prejsť kontrolou v batožine, alebo sa ubezpečte, že ich súčet nepresahuje  250 ml. limit, dajte ho do zipsovacej taštičky a pošlite cez kontrolu.

Oleje, ktoré odporúčam na na cesty sú napíklad: Levandula, Citrón, Mäta, Oregano, DigestZen, OnGuard, Čajovník, Deep Blue, Breathe, Kadidlo a TerraShield.

Všetky uvedené oleje (okrem TerraShieldu)  sú v 5 ML fľaštičkách v balíčku  Rodinný lekár (Family Physician Enrollment kit). 5 ML veľkosť je porfektná cestovná veľkosť.)

Ak máte miesto pre viac: Zázvor, Oregano, Purify, PastTense, Harmanček, Serenity, Elevation, AromaTouch, Divoký pomaranč, Solace.

Niektoré z najbežnejších problémov, ktoré majú ľudia pri cestovaní, dovolenkovaní a oleje, ktoré tieto problém zvládnu sú:

Pokožka spálená od slnka– Levandula je absolútne úžasná na spálenie. Môžete ju aplikovať priamo, alebo ju môžete pridať do základného oleja.  Pre chladivý efekt môžete urobiť sprej, keď do fľaštičky s rozprašovačom date niekoľko kvapiek levandule a kvapku mäty. Levandula zabezpečí liečenie pokožky a mäta ju schladí.

Poštípanie hmyzom– Levandula znovu ukľudňuje štípance od hmyzu. Môžete tiež skúsiť Purify proti svrbeniu.

Repelent proti hmyzu– TerraShield je úžasný repelent. Použite priamo, alebo si vytvorte mini sprejovaciu fľaštičku. Môžete so sebou nabaliť prázdnu sprejovaciu fľaštičku a naplniť ju, keď prídete na miesto dovolenky.

Kinetóza (nevoľnosť pri cestovaní)– Mäta a zázvor pomôžu. Môžete si ich namazať okolo chodidiel, spánkov a zápästí, alebo inhalujte z fľašky.

Zlé trávenie– DigestZen  kvapnite do vody a vypite, alebo obliznite kvapku zo zadnej strany ruky. Môžete tiež použiť masážne tak, že si ho namažete na chodidlá alebo žalúdok.

Jet Lag– Vyskúšajte kombináciu mäty a levandule a naneste si ju na spánky a chodidlá.Ďalšou výbornou zmesou je Elevation.

Bolesti hrdla– On Guard, Oregano, Čajovník a Citrón spolu v kapsuli. Môžete mať tiež pri sebe malú sprejovaciu fľaštičku s On Guardom a vodou. Strieknite si do hrdla. Keď začnete mať ten škriabavý bolestivý pocit..

Unavené nohy a chodidlá– Mäta, zmes AromaTouch, Deep Blue, všetky sú skvelé na pomoc unaveným nohám. Votrite na dané miesto so základným olejom, ak  máte precitlivelosť.

Dezinfekcia– Sprejujte si ústa On Guardom pred a počas letu. Alebo kvapnite kvapku On Guardu alebo Purify na vatu a zatvorte do zipsovacieho sáčku. Otvorte a vdychujte počas letu. Môžete si tiež vytvoriť Citrónový alebo OnGuardový sprej na dezinfekciu stolov, rúk a pod. Citrónový olej je tiež skvelý do vody, aby ste ju dezinfikovali.

Nervy a stres Levandula, Harmanček, Serenity, každý z nich je skvelý, aby zmiernil predcestovný stres, stresové situácie, problem so zaspávaním.

Alergie/Zahlienenie– zmes Breathe je niečo, čo musíte mať poruke pri cestovaní. Použite pri upchatom nose/kašli atd. Aplikujte na hrudník a nos, alebo inhalujte priamo z fľaštičky. Tiež citron, levandula a mäta skombinované spolu vytvárajú skvelý prostriedok proti alergii. Iba kvapnite 2 kvapky z každého do vody a prehltnite.

Prehriatie/Úpal– Mätový olej je skvelý na okamžité ochladenie. Pridajte kvapku do vody a pite počas dňa, alebo sa ňou často sprejujte počas dňa, aby ste sa chránili pred prehriatím.

Rany a začervenania– Čajovníkový a Levandulový olej spolu vytvárajú skvelú kombináciu pre pokožku. Použite priamo, zmiešajte  so základným olejom alebo vyrobje sprej.

Bolesti hlavy– PastTense je úžasný pre rýchlu úľavu od bolesti hlavy. Možete tiež skúsiť mätu, kadidlo alebo levandulu.